RALF Touring Masters – wszystko o najświeższym splicie ligi.

RALF Touring Masters – wszystko o najświeższym splicie ligi.

23/11/2020 0 przez Konrad Ciechanowicz

Nie ulega wątpliwości, że RALF1 potrzebowało powiewu nowości, by zatrzeć plamy po nieudanym drugim sezonie. Czego się możemy spodziewać po RTM?

Nowa konkurencja, powstała na bazie gry Assetto Corsa, posiadająca licencjonowane samochody serii DTM, doszła do skutku dzięki pomysłowi Patryka Gołąba (Riddica) – kierowcy Alpha Tauri w Splicie F1. Jednocześnie został mianowany na koordynatora nowych zawodów i na jego głowie spoczywał cały procesz stworzenia oraz organizacji pierwszego sezonu. Można powiedzieć, że jego wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż wszystko zostało ogarnięte w okrągły miesiąc, a RALF Touring Masters ujrzy światło dzienne już 30 listopada!

Sezon składać się będzie z dziesięciu wyścigów rozmieszczonych po całym świecie. Inauguracja odbędzie się na słynnym torze Autodromo Enzo e Dino Ferrari w San Marino. Kierowcy mają okazję intensywnie trenować na owej nitce przez cały czas lub stać się nieco bardziej wszechstronnymi i brać udział w eventach przygotowawczych, odbywających się w lokacjach, których nie uświadczymy w pierwszym sezonie (np. Fuji, Portimao, Adelaide). Lwia część stawki korzystać będzie z kierownicy, lecz znajdą się tacy, którzy ścigać się będą bez asyst na padzie, a nawet klawiaturze!

Będziemy mieć do czynienia z piętnastoma zupełnie nowymi zespołami, stworzonymi przez kierowców, opartych na ich zainteresowaniach oraz ulubionych przedmiotach, czy czynnościach. Każdy team składać się będzie z dwóch kierowców, co razem nam daje trzydziestu uczestników. Przy takiej liczbie, połowa stawki będzie miała szansę na zdobycie punktów, co daje większą szansę „backmarkerom” na urwanie kilku oczek.

Wszyscy są entuzjastycznie nastawieni na rywalizację na torach w Assetto Corsa. Wróży się temu splitowi sukces na miarę trzech dywizji F1 razem wziętych. Jak to się będzie miało w rzeczywistości? Przekonamy się już za tydzień!

K.C.