To już niedługo! Przedsezonowe testy kierowców

To już niedługo! Przedsezonowe testy kierowców

30/11/2020 0 przez Jakub Szlage

W końcu przyszedł czas na przetestowanie swoich bolidów i sprawdzenie swojej formy przed sezonem. Kierowcy spróbują się na torze Autódromo José Carlos Pace w São Paulo w Brazylii! Tor ten został wybrany na testy ze względu na to, że w tym roku wyleciał on z kalendarza, co sprawiło smutek na twarzy u wielu kierowców. Jednak nic na to się nie poradzi i trzeba się ścigać dalej! Wszyscy skupiają się przede wszystkim na Mistrzu z zeszłego sezonu czyli Harcerzu Igorze. Wiele osób zastanawia się, czy podoła on obronić tytuł i utrzymać wspaniałą formę sprzed sezonu.

Niespodziewane roszady tuż przed sezonem

W stawce przed startem sezonu niespodziewanie doszło do paru roszad. Największymi sensacjami były zmiany w F1. Nikt nie spodziewał się, że Tele będzie musiał zrezygnować ze splitu głównego ze względu na jego stan emocjonalny. W wyniku tego spadł on do splitu F2. Również F1 opuścił Guardian, który po kontrowersyjnym przedłużeniu kontraktu Darsonowi w wykonaniu zespołu Racing Point, postanowił niespodziewanie odejść. Szefowie musieli znaleźć w szybkim czasie kierowców na ich miejsca. Właśnie w skutek tego mamy „powrut” kierowcy The D.O.C. Obaj kierowcy są bardzo zadowoleni z tego aczkolwiek nie ukrywają, że będzie to jednak dla nich spore wyzwanie.

Mocne czasy w splicie F1

Jako pierwsi mieli testy. Mowa tu o splicie F1, który w minioną środę miał okazję sprawdzić swoje bolidy na torze w Brazylii. Sesja trwała dokładnie 90 minut. Wydaje się nam, że to dużo czasu a jednak na oswojenie się z nowym samochodem to nie tak dużo. Wszyscy kierowcy, którzy pojawili się na testach skupili się ewidentnie na ustawieniach pojazdu oraz sprawdzeniem tego, co trzeba poprawić przed pierwszym wyścigiem w sezonie. Na testach nie pojawił się duet RedBulla, co może im sprawić wiele kłopotów na starcie sezonu. Kierowcy nie jeździli jeszcze swoimi tegorocznymi bolidami oraz nie mają żadnych danych. Jednak szef zespołu uspokaja i mówi, że jego zawodnicy są dobrze przygotowani do sezonu. Podczas wywiadu padał wielokrotnie nick drugiego kierowcy tego zespołu ze względu na to, że wraca on do stawki po dłuższej przerwie w F1! Mowa oczywiście o The D.O.C.u. Zabrakło również takich kierowców jak Quizzy, TheAdamek oraz broniącego tytułu Harcerza Igora. Na testach najszybszy okazał się nowy kierowca Mercedesa Pawlito z rewelacyjnym czasem 1:07.810! Awansujący prosto z F2 kierowca zapowiada się bardzo obiecująco i pokazuje już rewelacyjne tempo. Mercedes w tym roku będzie w mocnym składzie Pawlito – Sowa i szef zespołu liczy na powrót do walki o tytuł konstruktorów. Czołową trójkę uzupełnił ri00t wraz z Apyrem. Obaj ci kierowcy uzyskali odpowiednio czasy 1:07.877 oraz 1:07.923 a więc różnica pomiędzy czołową trójką była minimalna! Szef zespołu Ferrari liczy na to, że ri00t po dość nieudanym dla niego sezonie wróci do szczytu formy i będzie w stanie powalczyć o mistrzowski tytuł! Jednak kandydatów mamy wielu do tytułu i wszystko może się wydarzyć. Najaktywniejszym kierowcą na torze okazał się Darson z Racing Point, który przejechał aż 49 okrążeń! Drugi był ri00t, który przejechał 34 kółka. Niektórzy mieli problemy ze stabilnością bolidów, inni z oponami. Nie możemy zapominać, że były to jednak tylko testy i zupełnie inaczej może się wszystko potoczyć w wyścigach! Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do śledzenia splitu głównego w naszej lidze na kanale oraz fanpage’u RALF1. Wyścigi odbywać się będą co środę o godz. 20!

Stawka w F2 robi nam się coraz bardziej wyrównana!

Po długim oczekiwaniu w końcu swoich testów doczekał się również Split F2! Wszyscy długo czekaliśmy na ten moment, gdyż mamy wielu nowych zawodników. W stawce jednak zabrakło obecnego mistrza tej serii Pawlita oraz Lewandora i Wilka8, ze względu na ich awanse do F1. Został jednak jeden zawodnik, który może pokusić się o tytuł – Level66. Kierowca Ferrari ma świetne tempo i gdyby nie „brak możliwości awansu do F1 na sezon 3„, to widzielibyśmy go w głównym Splicie. Do stawki również przybyli nowi zawodnicy prosto z F3. Na liście startowej mamy także zawodnika zdegradowanego samodzielnie z powodów czasowych. Mowa oczywiście o Tele. Zawodnik Renault posiada świetne tempo i również on może się pokusić o zdobycie tytułu w tym roku! Jednak zwróćmy uwagę na testy, które odbyły się w czwartek. Na torze w Brazylii pojawiło się zaledwie 10 osób ze względu na niejednoznaczne wyniki testów na „COVID-19” u pozostałych kierowców. Najszybszy okazał się Paprykk. Kierowca Racing Point uzyskał niesamowity czas 1:07.379! Przez radio krzyczał do swoich mechaników, że było to naprawdę rewelacyjne okrążenie. Czołową trójkę odpowiednio uzupełnili Level66 oraz Tele, którzy uzyskali czasy 1:07.840 oraz 1:08.056, jednak kierowca Renault uzyskał ten czas na mieszance pośredniej! Najaktywniejszym kierowcą podczas testów okazał się drugi reprezentant zespołu Lawrence’a Strolla – Kfysio. Przejechał 62 okrążenia na mieszance twardej. Niesamowity rezultat tego kierowcy jeśli chodzi o liczbę przejechanych kółek. Zespół dzięki niemu pozyskał wiele cennych danych i już szykują poprawki na pierwszy wyścig. Mało co się dowiedzieliśmy ze względu na brak 10 kierowców oraz sam fakt, że są to jedynie testy i nie jest to rzeczywiste tempo zawodników. Split F2 będzie się ścigać w czwartki o godzinie 20. Poczynania tego splitu możecie śledzić na naszym ligowym kanale oraz fanpage’u!

Świetne testy dla nowych kierowców F3

Ostatnie testy w naszej lidze dobiegły końca! Testy w tą niedzielę odbył split F3. Po raz kolejny mielismy niestety styczność z małą ilością kierowców ze identycznych powodów jak w F2! Testy na „COVID-19” mogą być w tym roku dużym utrudnieniem dla wszystkich i może my się spodziewać wielu niespodzianek. W testach wzięło udział 10 kierowców. Najszybszy okazał się kierowca Renault. Suniov uzyskał czas 1:08.805. Oznacza to, że F3 uzyskało najsłabszy czas spośród wszystkich splitów. Czołową trójkję uzupełnili odpowiednio Zavos oraz Rainy_00. Uzyskali oni czasy 1:08.873 oraz 1:09.076. Wszystkie te czasy zostały uzyskane na mieszance miękkiej. Dyskwalifikacje z testów otrzymał Jikun za spożywanie alkoholu w garażu wraz z jednym z mechaników zespołu tuż przed testami. Ponadto musiał zapłacić karę opiewającą na 100 tysięcy Euro! Powrotu do naszej ligi również doczekał się kierowca, który okazał się tak niesamowity w F2 jak niegdyś Marczuk w F1, czyli Gumbox! Kierowca Mercedesa zajął 7 pozycję. Testy testami jednak już wkrótce przekonamy się o realnym tempie kierowców.

Nowy split z nowymi możliwościami

Nowy split w naszej lidze to nowe wyzwanie dla wszystkich kierowców! Już dziś o godzinie 20 wystartuje split RTM! Split ten jest wzorowany na realnej serii wyścigowej DTM, w której jeździł nasz kierowca Robert Kubica. Mamy aż 15 kompletnie nowych zespołów. Każdy team był prezentowany na naszym ligowym Fanpage’u. Wszyscy kierowcy są nastawieni bardzo pozytywnie do wyścigów i mamy nadzieję na wiele wspaniałych pokazów jazdy! Split ten charakteryzuje się dosyć specyficzną strukturą jazdy. Wiele zawodników może mieć na początku problemy. Nie wiele wiemy na temat tempa kierowców ale wiemy na pewno tyle, że będzie się działo i zapraszamy na streama na nasz kanał ligowy o godzinie 20!

J.S.